Vítejte

A bit halftone tinted.

úterý 13. května 2008

Aquapark Aquapalce Praha

Už od srpna, co jsem se nastěhoval do Prahy, sleduju průběh výstavby “zaručeně největšího aquaparku v Evropě (posléze už jen ve střední Evropě a nakonec největšího v ČR)”, protože to co tu bylo doteď, je bída. Tak jsem natěšený čekal, kdy to konečně dodělají. Stalo se tak 7.5.2008, a tento den budiž zapsán do análů, poněvadž Praha má konečně důstojný aquapark.

Dnes jsme ho byli otestovat → ceny docela vysoké (2 hodiny – míň ani nemá smysl – ve všední den za 240,–). Připlatil jsem si ještě další stovku, abych mohl i do saunového světa, a vyrazili jsme do víru vodních radovánek :)

 Vevnitř nás čekalo bludiště skříněk (kapacita 2200 osob) a pak hurá do první části:

Palác dobrodružství:

Je tam několik dobrých i horších tobogánů, včetně Space Bowlu, divoké řeky se splavama tekoucí venku, a 450m dlouhé řeky táhnoucí se celým areálem a spojující všechny “paláce”. V řece jsou různé odbočky a výklenky s jeskyněmi a výřivkami.

Další na řadě byl

Palác pokladů:

Těsně před ním je nějaký bazén s teplou vodou ve tvaru jeskyně. Voda trochu bublá. Pod ním je bar s plážovým jemným pískem, včetně venkovního sezení na barových židličkách po pás ve vodě :)

Přímo v paláci pokladů (ježiš to jsou názvy) je bazén s umělýma vlnama, které občas pustí a ohlásí je v rozhlase. Dále pak nejaké brouzdaliště a vrak lodi, skluzavky, bazénky, vodotrysky a vodopády. Řeka pokračuje dál do

Paláce relaxace:

Tady je velká vířivka a dvě přilehlé menší, větší bazén na plavání “na kopci” uprostřed, řeka kolem dokola, moooc lehátek všude kolem… no prostě spousta moc atrakcí. Vážně se tam člověk nenudí a ty dvě hodiny utekly strašně rychle.

Do “saunového světa” jsem stihl jen na chvíli nakouknout, protože pak zahlásili vlnobití v paláci pokladu, tak jsem vystřelil tam. :) Ale na sauny samotné by to chtělo tak dvě hodiny, protože jich je tam 13 druhů vedle sebe, včetně parních, solných a kdoví jakých a uprostřed je docela velký bazén s ledovou vodou.

Závěr

Kdo má rád aquparky, ať to zkusí. Myslím, že tam mikdo nic nového oproti evropským aquaparkům nenajde (spíš naopak), ale určitě je to minimálně na trochu větší úrovni než v Liberci… Vodě zdar :)

Žádné komentáře:

Okomentovat