Vítejte

A bit halftone tinted.

úterý 24. června 2008

Autokros v Přerovské rokli

Na Přerovské rokli se jezdí závody v autokrosu a trochu i motokrosu. V den “D” (20.6.2008) se jel neoficiální závod, který pořádala firma Strabag pro přerovské úřady a různé jiné orgány (policie, hasiči). Nejmenovaný náčelník nejmenovaného orgánu se tam mimochodem pěkně rozstřelil – napral to na čtyřkolce do svodidel a staří sedláci s pivasama ohodnotili vzniklou škodu MINIMÁLNĚ na 50000,– :)

“A já sem jim to říkal. NEJSTE NA ZÁVODECH!! Jezděte v klídku, pomalu, vychutnávejte jízdu.”, ukončil to stylově dědek a odvezli rozstřeleného orgána v šoku do špitálu.

Každopádě – jezdilo se ve starém upraveném červeném golfu a hnusném favoritovi (ten ale nikdo samozřejmě nechtěl). Po loňských zkušenostech (bourání do svodidel, zavařování motoru a podobně) jim totiž nikdo nechtěl půjčit normální závodní bugyny.

Jezdilo se po jednom (10 vteřin rozestupy) na 4 kola, z nichž první kolo bylo zkušební a od druhého už se začal měřit čas. Závod odjelo 20 lidí a auta už byla nepojízdná, takže zbytek se musel odjezdit na čtyřkolkách. Tady sem se přestal divit profi závodníkům, že nechtěli zapůjčit svoje stroje :) . Jelikož čtyřkolkáři měli trochu hendikep, tak se jim od celkového času nějaká ta minutka odečetla (konkrétně 1m 20s).

Autokros: Já v autě na trati

Autokros: Já na čtyřkolce na trati. Obviously.

No a teď k tomu nejlepšímu – vyhlášení výsledků. Na prvním místě se umístil Jakub Sporek s časem “3:02” Tadaaaaaa. Věnec, pohár a litr a půl šampáňa bylo doma :) Pak ještě další věnec, pohár a litr a půl šampáňa za 1. místo v týmech a bylo to. Akorat nikdo nevěděl kdo jsem, takže museli být asi docela nasr*, že jim to tam vyhrál nějakej cizák :D

Autokros: Who's the winner?? :)

Autokros: Týmové vítězství

Jinak mezi závoděním se popíjelo pivko zdarma, slunko pražilo, rožnilo se celé prase a 3 krůty, byly tam obložené tácy, takže pohodově strávený pátek :)