Vítejte

A bit halftone tinted.

pondělí 25. ledna 2010

Gilliam opět v akci a na jedničku!

Po shlédnutí filmu Imaginárium Dr. Parnasse musím říct, že jsem nadšen a mé srdce plesá. Výtvarná stránka, čili celý vizuál je prostě skvělý a k tomu mi nezbývá než dodat, že je škoda, že jsem se před kinem patřičně "nespravil" :) Doporučuju špeka, nebo ještě lépe tripa, abyste si ty vizuální halucinace vychutnali líp. I když - scén za zrcadlem mohlo klidně být i víc.
Příběh je samozřejmě taky dobrý, hodný zamyšlení a herecké výkony jsou skvělé. Například Ďábel v podání zpěváka Toma Waitse je luxusní. Logicky (a skoro tak, že kdybych to nevěděl tak nepoznám, že to nebylo zamýšleno už od začátku) jsou vyřešeny "náhrady" za zesnulého Heath Ledgera. Depp mi ve všech rolích od Fear and Loathing in Las Vegas přijde pořád stejné pako (mimochodem tohle je úplně nejvíc A Must See Movie), Law je taky klasika a Farrell je furt stejný hajzl. A všichni se tam výborně hodí.
Tohle není žádná recenze, jen doporučení - kdo má rád Gilliama a jeho filmy, bude se mu to líbit. Kdo je nezná, tak je to myslím dobrý start.

Žádné komentáře:

Okomentovat