Vítejte

A bit halftone tinted.

středa 6. ledna 2010

O práci a ekologii.

Dnes byl poslední den prázdnin, můj milý deníčku. Trošku prodloužená "dovolená" přišla vhod, ale bylo jí pořád ještě málo. Teď zase bude následovat každý den osmi a více hodinové sezení za kompem. No řekni - mám já to zapotřebí? Asi jo, ale kdybych chtěl, tak bych nemusel! Ne asi.

Né že by to třidéčko bylo nudné - to spíš naopak, ale nemohl by někdo vymyslet něco, aby se dalo při práci přepínat mezi psychickou a fyzickou námahou? Že bych jakože zmáčkl "the-ultimate-red-button", kterým bych spustil něco, co by z toho šílenství udělalo nějakou sportovní hru, náročnou na fyzičku a zároveň zábavnou?

Teď mě ale napadlo, že bysme mohli třeba začít povinně pohánět kompjůtry elektrikou, kterou budeme vyrábět šlapáním na kolech. V jedné směně by se dva šlapači střídali třeba po hodině, nebo do úplného vyčerpání. Vidím v tom přínos pro zlepšení fyzičky klikařů (rozuměj - lidem živících se prací za počítačem), dále pro psychickou pohodu a vyrovnanost, a v neposlední řadě taky šetření životního prostředí (zdravím Ala Gora). Příroda jásá, stromy se zelenají a ptáci si vesele prozpěvují ještě miliardu let.
Teambuilding by pak spočíval v kancelářském turnaji o nejzdatnějšího šlapače :).

No a na konci šichty nezbývá než nasednout do našich baworáků se čtyřlitrovými motory, po cestě se zastavit u Mekáče na pořádný mastný burger, zalít ho litrem Coly a na světlech pořádně provětrat koníky pod kapotou a zasmradit sousedům pod oknama. ...zdravím pana Gora a příroda pláče.

Nejhorší je, že to ale stejně nejspíš nebude fungovat, bo v Červeném Trpaslíku si Lister s Kocourem stejným způsobem skoro nerozehřáli ani speciální elektrickou deku. A Červenému Trpaslíku se DÁ věřit!

To byl zase výlev - pěkně o ničem jak to mám rád. Akorát se mi už podruhé do toho vkrádá nějaké divné morální ponaučení. Asi stárnu nebo co.

Žádné komentáře:

Okomentovat