Vítejte

A bit halftone tinted.

středa 13. ledna 2010

Servis plynového kotle nepodceňovat.

Sedím si takhle ráno na hajzlíku a na druhé straně koupelny zrovna naskakuje plynový kotel, který jsem před chvílí zapnul. Dlouho nemohl zažehnout, ale přitom pořád pouštěl plyn... a když konečně naskočil a vyšlehl plamen, myslel jsem, že mě to odfoukne z prkýnka. Takovou tlakovou vlnu naposled zažili leda tak v Hirošimě.


Tohle byla poslední kapka před zavoláním servisáka. Ten přijel, postrašil mě tím že všechno v koupelně je špatně, že tam nemá co dělat ventilátor u stropu, který prý oddělává vzduch, obrací tah komína a zabraňuje hoření, naopak že dveře nemají vysekané díry nahoře i dole kvůli větrání a že pokud to všechno nezměníme, tak tam pochcípáme.

Pak se trochu uklidnil, vyčistil to, pošteloval, vystavil fakturku na 1450 káčé, do níž napsal i všechny nedostatky a závady, které musíme do jeho příští návštěvy odstranit. Já mu to samozřejmě podepsal jakože jsem s tím obeznámen a že když umřu, tak si za to můžu sám.

Před odchodem mi ještě stihl popsat jak taková smrt plynem funguje. To člověk spokojeně například kaká, žádný divný plyn necítí (což je pochopitelné, žeáno) a najednou se mu chce spát a zničeho nic je v limbu a pořád dýchá ten plyn dokud se úplně neotráví.

A to jsem si ještě předtím než přijel četl na webu tento článek: http://www.denik.cz/z_domova/plynove-karmy-usmrti-20090807.html

Jo a nakonec ještě po té dlouhé a závažné přednášce o bezpečnosti mi řekl, že jede autem domů, ale štve ho, že mu furt pípá kontrolka nezapnutého bezpečnostního pásu. Prej to prostě nemá rád, tak se nepřipoutává :D

Prostě krásný den.

Žádné komentáře:

Okomentovat