Vítejte

A bit halftone tinted.

pondělí 1. února 2010

O Apple a co je iPad.

Apple v čele s člověkem jménem Steve Jobs, se nesnaží o výrobu kompjůtrů a serepetiček pro geeky. Jde mu o jednoduchost, snadnost používání a funkčnost. Krásným příkladem tohoto je právě vydaný Apple iPad. Mnozí lidé nepochopili, že to není náhrada pracovního stroje, náhrada notebooku, ani náhrada telefonu. Spíše bych řekl, že to je náhrada netbooku. Člověk si na tom bez problému a komfortně prohlédne web, fotky, napíše a zkontroluje mail, poslechne muziku, pustí video nebo přečte knihu. Navíc si může zahrát nějakou tu hru nebo napsat dokument. A co víc bych asi tak od netbooku měl očekávat? Navíc je to v hezké krabičce se skvělým displayem, velkou výdrží baterky a jednoduchým dotykovým ovládáním. (Kdo jednou zkusil iPhone, ví, o čem mluvím.)


To jednoduché ovládání je totiž klíčové a spojuje všechny produkty Apple. Možná právě proto se používají hodně na grafiku, kde se kreativec nemusí a hlavně nechce starat o to, jak mu co uvnitř stroje funguje a nemá čas a chuť si donekonečna tunit systém.

Dospěl jsem do stádia tzv. "tupého amíka", jak se občas kdekdo vyjádří o většině spokojených uživatelů přístrojů s nakousnutým jabkem ve znaku, a už se dál nechci starat o to, proč mi v pc nefunguje to a to tak, jak chci. Nemám potřebu ztrácet čas zbytečným tuningem kravin, které na Windows vydrží nastavené cca půl roku, přesně do dalšího reinstallu. A pak celý proces znova. A znova. ...A znova, OMG! Mám prostě chuť, nechat tohle na jiných lidech (Apple), kterým za to samozřejmě patřičně zaplatím.

Takže vzhůru do Stevova náboženství, sbohem PC, sbohem Bille. Konečně jsem prozřel, ó, veliký! Bow, bow, bow.

Ps: vyměním Asus Eee s101 (klenot mezi netbooky), 2GB RAM, 16GB SSD + 16GB Flash za Apple iPad. :D

Žádné komentáře:

Okomentovat