Vítejte

A bit halftone tinted.

úterý 23. března 2010

Alenka v říši divů.

Alenka v říši divů po třinácti letech. Nebo tak ňák se to menovalo. Byl jsem se na to mrknout v Imaxu. Ze třetí řady uprostřed výhled, jakdybych se díval od vchodu paneláku do třetího patra, jak pani zalívá truhlíky. Dvě hodiny vkuse.
Zjistili jsme, že nejlepší  výhled je od poloviny sálu nahoru, možná dokonce že čím výš, tím líp. Jo a člověk musí být uprostřed, páč jinak se obraz rozjíždí díky polarizační technice filtrování paprsků od plátna. Krutopřísně chytrej jsem, jo!

Ale zpět k filmu - výtvarně úlet nad úlety, technicky hodně dobré. Kocour Šklíbal je neskutečný pohoďák - to jeho vrnění mě uklidňovalo a efekty při mizení a objevování se, byly skvěle udělané.
Depp se tam objevuje docela často, tak nevim co ten Fuka kecal.
Co mě mile překvapilo, byl dabing. Fakt mi to do toho sedělo jak prdel na hrnec a housenka v podání Bartošky, jestli se nepletu, byla výborná.

A musim pochválit závěrečné titulky - ale nestíhal jsem je díky tomu, že ty houby tak pěkně rostly vůbec číst. Jakoby to někdy někdo dělal enywej :)

Příště by Tim Burton mohl udělat i Alenku podle originální předlohy, tudíž před 13 lety a jako ústřední píseň bych si představoval White Rabbit od Jefferson Airplane. Díky.

Žádné komentáře:

Okomentovat