Vítejte

A bit halftone tinted.

středa 19. května 2010

Padesát gramů je odjakživa půl kila!

"50g těch zelených plněných oliv", požádala přítelkyně postarší prodavačku v Kauflandu.
"Takže půl kila." Vyhrkla suverénně babka.
"Ehmm, no né - 50 gramů.", zkusila to znova zmatená přítelkyně.
"Padesát gramů je odjakživa půl kila." Ještě přesvědčivěji odsekla babka a chmátla po největším kelímku co tam měla.
Podívali jsme se na sebe a viděl jsem, že jsme tím oba dva docela zaskočeni. Navíc babka nám nedala nejmenší šanci k diskuzi, když bleskurychle přešla k pultu s olivama a naložila nám na hrb dvakrát tolik dalším dotazem: "A které ty plněné zelené olivy chcete???" Zeptala se tónem, jako bysme byli úplní idioti.
Nevěřícně jsme se rozhlédli po pultu. Široko daleko tam ležely JEDINÉ plněné zelené olivy. Opatrně a vystrašeně jsme na ně ukázali, v obavách před dalším nepříjemným dotazem, který z nás udělá ještě větší blby.
Ten naštěstí nepřišel, takže jsme se mohli soustředit na její práci. Zastavil jsem ji když naplnila dno toho "kýble" a šla to zvážit.
Pak jsme vzali ještě nějaké další pochutinky stejným zastavovacím způsobem (říkat gramáž už jsme si netroufli) a šli k pokladně, kde nás čekal šok v podobě účtu. 188Kč za tři druhy plněné zeleniny. Těch zelených oliv nakonec místo chtěných 50g bylo 180g. Tam nám teprv došlo, že půl kila JE, těch 500g, a že babka by se měla vrátit na základku. A my vlastně taky, když jsme se jí nevysmáli rovnou na místě.

Kdo to mohl tušit, že prodavačka, co denně čumí do váhy, netuší, kolik gramů se vleze do kila? A ano, jsem na sebe nasraný. Měl jsem jí to jít omlátit o hlavu. Babce blbce!

Žádné komentáře:

Okomentovat