Vítejte

A bit halftone tinted.

úterý 9. listopadu 2010

Bouračky a příživníci.

Mezi 5.-6. hodinou ranní, dne 29.10.2010, mi debilek ve služební fabii (Student Agency) naboural zaparkované auto. Já jsem, jako obvykle, stál řádně zaparkovaný u silnice, ale neopatrný blb jel z kopce jak hovado, nezvládl řízení a v zatáčce sejmul tři auta. Včetně toho mého, kua.


Prda to musela být slušná, protože dvě ze tří aut co sejmul, jsou nepojízdná. Ta jeho Fábka taky, a dobře mu tak, žeano. O průběhu opravy a trablích s pojišťovnou se ještě rozepíšu, až to bude všecko za mnou. Teďka aspoň foto a něco málo textu o Nehodovém centru:

Zadek v čudu, kolo na střepy.

Díra do hlavy.

Kdyby někdo, stejně jako já nevěděl o co jde, tak čtěte dál.
Přes pojišťovnu jsem si zařídil odtah, páč auto je nepojízdné (obvijusly). Když přijel, sešel jsem k autu a kolem se motali krom pana odtahovače ještě i dva další pánové v reflexnich vestičkách. Jakmile jsem došel k autu, představili se mi a začali do mě hned hučet. Já si myslel, že to jsou kolegové pana odtahovače a možná zaměstnanci té pojišťovny, se kterou jsem jednal.

Vyprávěli o tom, že autorizované servisy jsou drahé a že pokud budu chtít, odvezou mi to k sobě, o všechno se postarají a já nezaplatím nic navíc (amortizace), že mi hned dají náhradní auto k dispozici zdarma na pojišťovnu atd.
To už mi začalo být divné a když mi dal svoji vizitku (Nehodové centrum hlavního města Prahy), bylo mi jasné, že jsou to normální překecávači, kterým šlo jen o to, abych si auto raději nechal odtáhnout k nim, než do mnou původně domluveného smluvního servisu pojišťovny.

Měl jsem pocit, že mi vyhučí díru do hlavy. Když jsem se zeptal, jak se o mě dozvěděli, řekli že jeli kolem a viděli to. Kucí se pak snažili vyvinout i mírný nátlak: „Rozhodněte se teď, kam to chcete odtáhnout, a řekněte to panu odtahovači, než bude pozdě!“ A na kilometr daleko bylo cítit, jak je pan odtahovač nesnáší. :)
Skoro jsem se ale nechal ukecat, když mi na otázku, jestli oficiálně patří pod město Prahu, odpověděli, že jo. Jako ten jejich název tomu nasvědčoval, což byl účel, ale normálně mi lhali. Když jsem ale nastoupil k odtahovačovi do tahače a měli jsme nabrat směr, zeptal jsem se ho co jsou zač a jestli si myslí, že to mám hodit k nim. Podle jeho reakce mi bylo jasné, že ne.
Vyprávěl, že kecy o nulových doplatcích jsou lži, navíc si prý klidně naúčtují parkovné, ve smlouvách o půjčení náhradního auta mají malým písmem poznámky o 5000 pokutách, které se nezdráhají vymáhat atd. Dokonce už mu prý jednou vyhrožovali, aby lidi vozil k nim a neříkal o nich nic špatného.

Začnu si jich všímat. Prý kolem Chodova stojí skoro pořád a číhají, až se někdo ťukne, a pak začnou lobovat. Pro někoho, kdo to nezná (jako já), je pak těžké vyznat se v tom, co je oficiální služba města Prahy, a co jsou svině, přiživující se na cizí smůle. Tak bacha na ně.

2 komentáře:

 1. Dík za info. Přidám taky jednu zkušenost.

  Na cestě po D1 se nám začal přehřívat motor (ve skutečnosti nezačal, zlobil jen ukazatel na palubní desce a to vinou výrobní vady nebo kurvítka od Forda). Zavolali jsme smluvní asisteční službě (sjednané pojišťovnou) aby nám našli nějaký servis po cestě, ve kterém se můžeme stavit, aby se nám na to podívali. První zjištění je, že nehledali mezi všemi servisy, natož těmi nejbližšími, ale jen mezi "smluvními", čili těmi, které jim vyplácí provize, 200 kč za tip, jak jsme se později náhodou dozvěděli z telefonátu šéfa servisu s asistenční službou. Což vám pak servis připočítá, takže za 30 minutové kroucení hlavou zaplatíte minimálně tisícovku. V našem případě se nás pak snažil ukecat k výměně termostatu za další dva tisíce. Konzultovali jsme to telefonicky s kamarádem, a jeho argumentům se šéf firmy znalecky vysmíval. Tak jsme to raději ryskli a jeli dál.

  Ukázalo se, že kamarád měl pravdu a závada byla jinde. Jednalo se zřejmě o "kurvítko" z výroby made in Ford. V diskusích jsme pak našli zkušenosti lidí, kteří na autě povyměňovali kde co, někteří i dvakrát, řádově za desítky tisíc. Dokud nenarazil na někoho od Forda, kdo našel řešení ve firemní databázi. Jenže to české servisy neznají a nechtějí dělat. Tak mu to udělal kamarád na koleně za 500 Kč!! Nám pak taky.

  Takže k tomu dodávám - bacha na asistenční služby, servisy podél D1 a "kurvítka" od výrobců aut. Hledejte v diskusích na webu.

  OdpovědětSmazat
 2. Hezký den,

  Nehodové centrum Praha Vám po dopravní nehodě opravu zapůjčí náhradní vůz bez Vaší finanční účasti. Pokud máte vůz starší a mohla by se na něj vztahovat tzv. "amortizace" mají mobilní technici v metodice práce upozornit Vás na to a nabídnout alternativu, u níž mohou zaručit kvalitu práce a bezplatnost služby. Žádné smluvní pokuty (vyjma pokuty za kouření v náhradním autě) nemáme. Parkovné i odtah uplatňuji přímo u zainteresované pojišťovny a klient tuto službu nikdy nehradí. V našich smluvních servisech (autorizovaných i neautorizovaných) jsme schopni zajistit nadstandardní přístup, dohodnout rychlejší (přednostní) opravu (např. když potřebujete odjet na dovolenou atd.) a můžeme nabídnout i benefit v podobě dálniční známky, plné nádrže, odpuštění části spoluúčasti při havarijním pojištění či doplacení části amortizace (např. výfuk). Náš hlavní technik provádí kontrolní výpočty škod v expertním systému, výpočet technické hodnoty vozidla ( z důvodu opodstatněnosti amortizace)a průzkum evropského trhu při totální škodě na vozidle. Vyřizujeme na přání klienta i kompletní administrativu spojenou s vymáháním nároků u pojišťovny. Nově od letošního roku můžeme díky investorovi nabídnout okamžitý odkup havarovaného vozidla za tržní cenu nebouraného. Klienti Nehodového centra Praha za žádnou z poskytovaných standardních služeb neplatí.

  Je velice těžké bojovat proti negativním kampaním pojišťoven,stejně tak je těžké bojovat proti neseriózním asistenčním službám, které svým klientům odvážejí auta do nekvalitních opraven s vidinou maximální provize. Naším hlavním zdrojem příjmu jsou pronájmy náhradních vozů, proto vždy respektujeme přání klientů umístit jejich vůz do jimi vybraného typu servisu bez ohledu na výši případné provize. Prakticky všechny naše smluvní autorizované servisy jsou zároveň smluvními servisy většiny pojišťoven.

  V případě, že pojišťovna krátí pojistné plnění za pronájem náhradního vozidla, nikdy tento rozdíl nejde k tíži klienta - na základě plné moci Nehodové Centrum Praha neoprávněně krácené plnění samo vymáhá.

  Zuzana Vránová - provozovatel Nehodového centra Praha

  OdpovědětSmazat