Vítejte

A bit halftone tinted.

čtvrtek 26. června 2014

Expedice Praha – Milotice 2014, část 1. – přípravy

Neuvěřitelné se stává pomalu, ale jistě skutečností. V neděli ráno se vydáváme na 350km dlouhou pouť z Prahy do Milotic. Na skládačách a s malým raubířem (1 rok a 3 měsíce v sedačce Bobike Mini). Každoročně tam jezdíme na chalupu slavit narozeniny (vlakem, autem), ale letos jsem si říkal, že je potřeba zkusit změnu a také otestovat, jestli zvládneme takovou vzdálenost ujet. (Tréning na přejezd z Prahy do Vídně).
Jediná starost byla, jak na to narvat všechny věci. Píšu byla, protože jak už to tak bývá, náhoda vyřešila celý problém naprosto elegantním způsobem. Jel jsem do Veloramy k p. Bláhovi pro nosič na kolo, na který jsem měl v plánu hodit brašnu. Což sice bylo řešení (k další brašně která přijde na kolo ženy do předu), ale nevejde se tam bohužel nic moc velkého.
V obchodě jsem ale na štěstí potkal pána se kterým jsme se postupně dali do řeči a vyplynulo, že jezdí pravidelně velké (1000 km) vzdálenosti na skládačkách. Ze začátku jsem nerozuměl o jakém "burlej" to mluví (a jestli se nepřeřekl), ale naštěstí jsem nedělal chytráka a zeptal se. Ukázalo se, že se jedná o nákladní vozík Burley Travoy, který se připne za sedlovou tyč, navíc je taky skládací a kompatibilní s našimi Bromptony. Paráda, nějaký vozík by mě vůbec nenapadl! Vejde se toho do něj spousta, takže pravděpodobně povezem i stan a spacáky, což původně nebylo možné.


Plán trasy:

  1. Vyrážíme v neděli ráno odjezdem z Prahy, přes Lázně Toušeň a Nymburk do Poděbrad. Celkem 67km. Tam přespíme v kempu. 
  2. Poděbrady > Lázně Bohdaneč (52km)
  3. Lázně Bohdaneč > Litomyšl (66km)
  4. Litomyšl > Mohelnice (60km)
  5. Mohelnice > Rokytnice u Přerova (63km)
  6. Rokytnice u Přerova > Milotice nad Bečvou. (45km)


Doufám, že úseky kolem těch 60km budou i s malým dítětem v sedačce reálné. Tak jedině snad, aby nám vyšlo počasí!

Žádné komentáře:

Okomentovat