Vítejte

A bit halftone tinted.

neděle 29. června 2014

Expedice Praha – Milotice 2014, část 2. – 1. úsek.

První úsek, a taky nejdelší (70km) byl z Prahy do Poděbrad, do kempu Golf.

Mapa

Předpověď počasí, kterou jsme sledovali už týden dopředu, se nakonec moc nezlepšila a ukazovala, že v Poděbradech zmoknem. Nic moc vyhlídka teda.
Vyjeli jsme v 8:30 z Prahy, směr Černý Most, Lázně Toušeň, Nymburk a Poděbrady. Nejhorší bylo, vymotat se z Prahy. Samá zatáčka, kopec, auto, člověk (poslední dva jmenovaní naštěstí v omezeném množství, protože jsme vyjeli docela brzo a byla neděle). Ztráta cyklostezky přímo pod kolama, zastávka, študování mapy, obrátka a znova. A zase. Kdyby jsme věděli kudy jet, možná najedem i o 10km míň :) Doporučuju raději projet to MHD (aspoň na Čerňák). Příště to tak uděláme...Každopádně Prahu jsme nakonec úspěšně opustili (dokonce i v plánovaném místě), což bylo úlevné. Hned za značkou [Praha] začaly krásné cyklostezky s výhledem přes lány obilí, občas lemované stromky. Nikde nikdo, prostě klídek (ne jak na stezce v Podolí, která je rušnější než Václavák). Naprostá nádhera. Takhle idylické to bylo až do Lázně Toušeň, kde se cyklostezka vlévá do Labe. (Divný obrat, ale nemohl jsem si pomoct. Mé básnické střevo jásá.) :)


Konec Prahy

Směr Toušeň


Obecně vzato, ta stezka kolem Labe je spíše pro horská kola. Většinou úzká, nezpevněná cesta, jen lety vyježděná od cyklistů. Když k tomu přičtu nákladní vozík, ktery drncal za mým Bromíkem, nebylo to zrovna ideální svezení :)

Za Lázněmi Toušeň jsme zastavili na posezení u kurtů, kde měli jen nakládaný hermoš, ale prostředí pěkné, což vyvážilo to nejídlo.

Tady se cesta naštěstí oddělila od Labe a pokračovala krásnými borovicovými lesíky po normální asfaltce, nebo po písečné tvrdé cestě. Naprostá nadhera číslo dvě. Dokonce jsme viděli takový Český, zmenšený, Camarque. Místo bílych divokých koní u moře prohánějících se na rozlehlých pláních, tu byli malí zakrslí strakatí poníci v ohradě. Ale něco v té atmosféře tomu bylo hodně podobné. Možná vítr, co jim čechral hřívy, nevím. :)Pak nás mapa navedla na další necyklostezku kolem Labe, tak jsme to raději obrátili a jeli jinudy. K Labi jsme se ale dostali potom později a to jsme si docela dost mákli (hlavně já, MULA, s povozem. Po té drncající štrece jsme byli rádi, když jsme se od řeky zase vzdálili a jeli po normální cestě, což už bylo cca 10 km před Nymburkem. Od té doby už to byl jen příjemný, civilizovaný asfalt a z Numburku do Poděbrad parádní cyklostezka.

Nakonec nám začlo od Nymburka poprchat a v Poděbradech nás ještě stihl slejváček, který jsme ale projeli pod stromy, takže dalo by se říct, že suchou prdelí. Po ubytováni v chatce v kempu Golf (super) přišlo na řadu zasloužené dvojpivko a čerstvý pstruh v parádní restauraci Marina. Doporučuju!

Tak příště (zítra) další cestovní den před náma. Podle předpovědi zase trošku zaprší, tak snad jinde než se budeme zrovna vyskytovat :)

Zdar!

Žádné komentáře:

Okomentovat