Vítejte

A bit halftone tinted.

pondělí 30. června 2014

Expedice Praha – Milotice 2014, část 3. – 2. Den na kolech

Malej nedospavec nás vzbudil 5:30, takže do 8:00, kdy byla v kempí restauraci snídaně, jsme měli dost času. Přes noc sprchlo, takže venku bylo svěže.

Viděli jsme šneka.

A taky sebe.

Po vydatné anglické snídani s košíkem pečiva (8x půl krajíčku minuchleba), jsme jeli ještě na projíždku po městě. Dnes nás totiž čekal poměrně krátký úsek (51km) do městečka Lázně Bohdaneč.Poděbrady

Poděbrady jsou malé ale pěkné. V centru velký lázeňský park, kolem hotely a sem tam kavárna. Co mě překvapilo bylo počet lidí cestujících po městě na kolech. Schválně na starých herkách (prý aby jim to nikdo nekradl), ale bylo to super – všude stojany, všude kola. Takový český Amsterdam... akorát nevím, jak na tom jsou s hulením. Coffe shop jsem neviděl ani jeden. :)

Pramen pramenité vody.

Labe

Po obhlídce, kafi do ruky a pramenité lázeňské vody do lahví, jsme vyjeli zase po cyklostezce 2, Labe. 
Kolem velké řeky jsou husté lesy po obou stranách, bylo po dešti, v dálce někdo kácel strom. Malá česká Amazonie :D. (Ok, už s tím dám pokoj.)

Česká amazonie, aka Labe.

Kolem Labe.


Po této nádheře následovaly stezky vedoucí malými vesnicemi a v jedné z nich jsme dali pauzu na "cykloodpočívadle". Po vesničkách nás to vedlo docela dlouho poli vedle dálnice D11, pak zase nějaké ty vesnice a začaly i nějaké ty kopce (předzvěst zítřka). Ještě jedna zastávka – tentokrát natrhat si třešně, protože stromy u cesty jimi byly obsypané, až hanba. 

Čérešničky, čérešně

Cca posledních 8km před ATC Lázně Bohdaneč jsme jeli regulérním lesem a po lesní cestě, kde bylo varování, že se tam střílí. Naštěstí jsme potkali jen rozzuřeného labradora u hájenky a ne ožralé myslivce.


Horror Kemp

Do kempu jsme dojeli něco po třetí, dali pivko a jídlo na zahrádce a šli se ubytovat. Myslím, že tu jsme úplně sami a kemp nejspíš zažíval vrchol své slávy tak před víc než 50 lety. Všechno je tu hodně opotřebované, ale tak trochu romantické.
Na dveřích od sprchy je sice oprýskaný nápis "pitná voda", ale ta divně smrdí, je nažloutlá a chutná po železe. Uklidňujem se, že to bude léčivá lázeňská :)

Horor kemp :)

Žádné komentáře:

Okomentovat