Vítejte

A bit halftone tinted.

úterý 1. července 2014

Expedice Praha – Milotice 2014, část 4. – 3. Den

Jelikož jsem naprosto vyčerpaný a unavený (právě jsem si dal pivko), asi to bude dneska krátké a stručné. A nebo dlouhé a nesmyslné (právě jsem si dal pivko).

Zasloužené.Start.

V hororovém opuštěném kempu Lázně Bohdaneč nás probralo parádní svítání nad loukou naproti naší chatce. (Foto bude). Sbalili jsme se co nejrychleji a vyrazili jsme. V nejbližším obchůdku jsme s bandou místních důchodkyň nakoupili potraviny na snídani a jeli do Pardubic, sníst to k zámku. 

Pana domácího probralo svítání.


Snídaně velkoknížat.

Tam nás na nádvoří přivítali pávi, kteří evidentně chtěli posnídat s náma. A když zaječel Jáchymek, pávi se přidali :)
Po zrychlené snídani jsme vyrazili –
z Pardubic se jelo chvíli lesem, nejdřiv listnatým a pak borovicovým. Ten mám rád, protože jsou v něm písčité cesty a ty jsou příjemnější, než bažinaté hrbolaté necesty v listnatých lesích.


Cesta z města.

Pokračovali jsme klasicky mezi vesničkama, až jsme se dostali do půlky cesty, do Uherska. Tam jsme pojedli před místním obchůdkem, popili mléko čepované z místních kravek a pobavili se s místníma. Praví místňáci. Pod stříškou jsme počkali až se přežene mrak s poprcháním a jeli dál.

Mraky.

My s malou spící mrtvolkou.


Uhersko.

Cesta do města.

Po pár kilometrech začaly první kopce, a dokonce jsme kola i tlačili. Do Vysokého Mýta jsme ale sjeli zhora, což bylo příjemné. Ovšem cesta do Litomyšle vedla přes několik kopečků, což už bylo méně příjemné. Nahoru dolu, stehna pálily, ale nakonec jsme dojeli a za odměnu měli krásné počasí, dobré pivo a jídlo v centru a super kemp, 300m od bazénu. 
Ten jsem samozřejmě hned využil a teď usnu, vyčerpán, tvrdým spánkem. Bo zítra nás čeká nejnáročnější úsek – přes kopce do Mohelnice!

Vysoké Mýto.


PS: na netu jsme našli stížnosti na správce Kempu Primátor. Chlapík je sice důkladný, ale na všem se s ním dá domluvit. 
Navíc mi načepoval luxusní pivko. Prý jestli mi nevadí čekat. Že on když vidí, jak mu to někdo čepuje po skle, aby to měl rychle a na jednou, tak dostane chuť na limonádu. :) A čepici to mělo výstavní! Za mě teda v pohodě... Peace out.

High 5.


Žádné komentáře:

Okomentovat