Vítejte

A bit halftone tinted.

středa 2. července 2014

Expedice Praha – Milotice 2014, část 5. – 4. Den

Hned na začátek je dobré napsat, že dnešek byl krizový. Hlavně začátek, což moc optimismu nedodá...
Nejdřív nás pan Jachmínek vzbudil v 5:00. Naštěstí pak ještě zabral a do 8 jsme si pospali. Horší na tom bylo to, že jsme vyjížděli docela pozdě, takže byla větší šance, že nás někde chytne déšť. Což se nakonec i stalo a znovu se potvrdila přesnost norských předpovědí Yr.no.
První zastávka byla v plánu na naší oblíbené benzince v Gajeru, kde odpočíváme pravidelně při cestách autem. Blbé je, že to je nějakých 10km z Litomyšle, do kopce, z kopce, do kopce, do kopce, z kopce atd. Navíc nepříjemně fučelo a Jáchymek byl nervózní a nechtěl sedět... Nakonec jsme to ale zvládli a dokodrcali se na pumpu posnídat. Vydatně jsme pojedli a nakoupili něco do zásoby. Záchranná brzda byla, že v případě že to dál nepůjde, v Moravské Třebové sednem na autobus a dojdem to do Mohelnice v pohodlí. Pořád to ale bylo víc než za půlkou cesty z Litomyšle. 

I když to vypadá idylicky, opak je pravdou.
Po snídani.

Z Gajeru jsme vyjeli a nestačili se divit... Jeli jsme dlooooouho z kopce :) Pak sice přišlo pár stoupání, ale vždy to vyvážil pořádný sjezd dolú. Začala nás ale pronásledovat bouřka. Ujížděli jsme co to šlo, ale nakonec nás dohnala. Schovaní pod lípou jsme se navlékli do pláštěnek, zabalili věci a jeli dál, už jen kousek na vrchol kopce. Tam už ale déšť začal být silný, tak jsme raději čekali pod stromy. Celou dobu po cestě jsem sledoval iRadar a déšť měl ustat po 13:00. Půl hodinky jsme počkali a opravdu to přešlo. 
Sedli jsme na kola a zas dlouho jenom z kopce valili do Moravské Třebové. Tam jsme se rozhodli, že ještě můžeme (díky těm super dlouhým sjezdům) a jeli na poslední část cesty do Mohelnice. 
Stezka vedla přes nejvyšší kopec, kde jsme docela dlouho kola tlačili a já měl svůj vlastní roj much, který mě pronásledoval. Nahoře jsme pojedli pár čerstvých lesních jahod u cesty a pak zase sešup dolů. 
Ve Svojanově jsme zastavili a dali oběd a pivko. 
Odtud vedla cesta přes Mírov, ale hlavně pořád lesem z kopce! Skvělé zakončení. 
Nebýt toho blbého začátku, byla by to snad ideální cesta (ani ten déšť nevadil).

Nakonec nás dohnal i déšť.

Na vrcholu. Teď už jen cesta dolů na Svojanov a do Mohelnice.


Odpočinek.

Homov!

Kemp v Mohelnici je nějak pseudo zrekonstruovaný. Něco je dodělané, něco ne, celé dokupy to působí tak nějak zpatlaně. Sprchy jsou na žetony za poplatek 20Kč na 4 minuty, ale netekla jim teplá voda. Naštěstí teda peníze vrátili. 
Místní restaurace docela cajk, ale zas to kazila nepříjemná čišnice...

Tak to nejtěžší máme za sebou, zítra nás čeká "jen" přejezd do Rokytnice. To je ale po rovince, vítr nám má foukat mírný a do zad a Norové předpovídaji pěkné počasí. Vypadá to na den jako vyšitý pro cykloturistiku :)

Žádné komentáře:

Okomentovat