Vítejte

A bit halftone tinted.

čtvrtek 3. července 2014

Expedice Praha – Milotice 2014, část 6. – 5. (Předposlední) Den

Dnešek byl hrozně rychlý. Jáchymek nás vzbudil v 5:00, pak už nezabral ani on ani my, tak jsme raději sedli na kola a jeli. V Mohelnici v centru jsme se ještě posilnili snídaní v pekárně Sázava a kolem 7. už jsme byli řádně na cestě.

Mohelnice.

SnídaněHanáckó cyklostezkó

Jelikož dnes bylo (a mělo být) krásně, nechtěl jsem nikam hnát, ale i tak cesta ubíhala strašně rychle. 
I přes obecně rovinatý charakter hanácké krajiny nás na začátku cesty čekalo pár táhlých výstupů. Následovaly i táhlé sjezdy. ;)
Netrvalo dlóho a byli jsme v Litovli, pak v Horce a hned v Olomóci. Cesta vedla Litovelským pomoravím a je krásná. Část lesem po asfaltce, část mezi poli a část vesnicemi. 
V Litovli jsme se zastavili v parku nechat proběhnout Jachmínka, ale pak jsme jeli až do Olomouce bez zastávky. 
Holomóc.

Na náměstí bylo rušno, slunce svítilo... Holt hanácká metropole :) Dali jsme zmrzku a jeli dál. Na konci města nás zdržel divný shluk cyklistů a kameramanů. Ukázalo se, že se slavnostně otevírá nějaký úsek nové cyklostezky :) Počkali jsme na hromadný start spanilé jízdy a pak všechny předjeli. Takže jsme asi první oficiální cyklisté toho úseku. :)
Cesta z Olomouce už tak příjemná nebyla – začlo foukat, nekonečné cesty neutíkaly a nic moc zajímavého na rozptýlení po cestě nebylo. 
Příjezd do Rokytnice kolem 13:00 jsem nečekal ani za mák. Kombinace vypracovaných stehenních svalů po těch 300 najetých km, nudy a rovin asi udělala své. A to jsem to nechtěl hnát. 
No nic, zítra už jen bonusových 45km po ještě příjemnější cestě než dnes, se zahrádkama a občerstvením pomalu na každém rohu. Tak buď dojedem do cíle hodně brzo, nebo řádně občerstvení. (Spíš to druhé :))

Žádné komentáře:

Okomentovat