Vítejte

A bit halftone tinted.

úterý 8. července 2014

Expedice Praha – Milotice 2014, část 7. – 6. Den, Finish

Nikam jsme nespěchali, tak jsme dali super dlouhou snídani. Kolem 10. jsme vyrazili do naprostého pařáku, který nám samozřejmě Norové vypředpovídali...

Na cestě jsme už měli čestný doprovod, který se rozhodl místo na motorce přejet tento úsek s náma na kolech.

Doprovod v Dluhonicích

S doprovodem k Jadranu.

Bečva

Cyklostezka Bečva je pohodová – skoro pořád vede mimo silnice, v klídku kolem řeky a nově je snad celá vyasfaltovaná. Navíc na úseku Rokytnice - Milotice jsme napočítali 15 občerstvovacích zařízeních. My jsme dali jen dvě, protože většina jich byla zavřená (pátek dopoledne). Ale být to o víkendu, tak snad ani do Milotic nedojedem :)
Z Hranic na Moravě už cesta vede vesničkami, trošku se vlní, ale nic hrozného. Spanilou jízdu jsme si celou cestu vychutnávali a zakončili to řádnou dvoudenní oslavou narozek na chalupě. 

5km-před-cílem five!

1km... finito!


Největší radost mám, že jsme to zvládli s malým prckem, kterého to ke konci už docela otravovalo a občas si pěkně zazuřil. 

Cesta zpátky

Zpátky do Prahy jsme už jeli vlakem. Byla neděle a byl totálně narvaný i ve vagónu pro rodiče s dětmi. Žena se synkem si sice sedli, ale já stál v uličce se dvěma složenýma Bromíkama, naloženým vozíkem, dětskou sedačkou a taškou. Nevím proč, ale průvodčí to přišlo divně moc, tak mě donutila zaplatit za 3 zavazadla (2x kolo a vozík) a dát je do technického prostoru. To mě naštvalo, tak jsem ji na oplátku donutil aby nám uvilnila místo v kupéčku pro rodiče s dětmi. Jak na potvoru si vybrala zrovna to, ve kterém seděli 3 cikáni. Ti hned začli řvát, že to je "rasíízmús" a že paní průvodčí je horší než Hitler! :)

Naštěstí si na nás nepočkali a nedali nám nožem mezi žebra a my jsme měli pohodlnou cestu až do Práglu v jejich bývalém kupé. 
Zpátky vlakem. Unavení a smutní, že už je konec.

A tak to má být... Příště pojedem stezku Praha - Vídeň. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat